Rozkład jazdy (27.12. – 01.01.): dobrze zakończyć rok!

Cleveland Cavaliers mają ostatnio trochę powodów do zmartwień. Skończyła się ich bardzo dobra seria 13 meczów bez porażki. Dodatkowo przegrali 2 z 3 ostatnich spotkań, w tym to prestiżowe, rozegrane w święta z Golden State Warriors.

To ostatnie mogłoby się jednak nie wydarzyć, gdyby na wysokości zadania stanęli sędziowie, o czym pisaliśmy wcześniej. To jednak nic nie zmienia i Cavs muszą puścić w niepamięć to niepowodzenie i skupić się na tym, aby dobrze zakończyć rok 2017. W ostatnim tygodniu Cavaliers pozostały 2 mecze. Oba poza szczęśliwą ostatnio “The Q”, w której Cavs nie przegrali już od czasu kompromitującej porażki z Hawks na początku listopada. Od tej pory wygrali wszystkie 12 pojedynków. Dziś pierwszy z dwóch wyjazdowych spotkań.


(24-10) Cleveland Cavaliers @ (11-22) Sacramento Kings, 28.12.17, godz. 4.00

Kawalerzyści” udadzą w podróż po Zachodzie. Pierwszym przystankiem jest stolica KaliforniiSacramento. Jest to ostatnie spotkanie tych dwóch drużyn w tym sezonie, bo wątpliwym jest, że Kings dojdą do Finału NBA… Pierwszy mecz rozegrany w Mikołajki zakończył się zwycięstwem Cavaliers, prowadzonych przez nikogo innego, jak LeBrona Jamesa.  “Królowi” zabrakło zaledwie jednej asysty do triple-double. Ponadto miał 32 punkty i 11 zbiórek. Nie był to jednak łatwy pojedynek, jak mogłoby się wydawać patrząc na pozycję oby dwóch drużyn.  Po zaciętej końcówce mecz zakończył się wynikiem 101-95.

Cleveland Cavaliers @ (15-20) Utah Jazz, 30.12.17, godz. 2.00

Dzień 33. urodzin LeBrona. Nie wiadomo, czy nie postanowi wziąć wolnego i spędzić Sylwestra w Los Angeles, gdzie ma swoją posiadłość. Warto też wspomnieć, że będzie miał dość blisko, bo to ten sam stan, w którym Cavs grają poprzedni mecz.
W osłabieniu na pewno zagrają “Nutki“, gdyż przed Świętami na miesiąc z gry wypadł Rudy Gobert.

Stało się to tuż przed pierwszym meczem Jazzmanów z Kawalerzystami 16. grudnia. Wtedy to LBJ’owi udało się dobić do dwucyfrowej zdobyczy w trzech statystykach. Zanotował 29/11/10, a Cavaliers wygrali 109-100.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.