Kevin Love podpisał nowy kontrakt z Cavs!

Na początku offseason pojawiały się sprzeczne informacje dotyczące Kevina Love’a i jego przyszłości, ale wydaje się że na tę chwilę Cavaliers chcą zatrzymać Kevina na dłużej w składzie i podpisali z nim nową, czteroletnią umowę.

Love zrezygnował ze swojej opcji gracza na na sezon 2019/2020 i w zamian za to podpisał przedłużenie warte 120 mln dolarów. Kontrakt wejdzie w życie po nadchodzącym sezonie, więc nasz wysoki związał się z Cavs na kolejne pięć lat. Umowa ta nie ma opcji gracza, ani klauzuli “no trade”.

Z jednej strony jest to wyraźny sygnał ze strony organizacji, że póki co nie ma zamiaru iść w kompletną przebudowę i chce walczyć o jak najlepszy wynik. Doceniona została też lojalność Love’a wobec Cavaliers, która niejednokrotnie w ubiegłych latach była wystawiana na próbę, ale sam zawodnik zawsze zachowywał się w pełni profesjonalnie. Z drugiej strony może to być chęć podbicia wartości zawodnika przed jakąś wymianą. Gdyby nie ta umowa, gracz mógłby po najbliższym sezonie opuścić nowy zespół i wejść na rynek wolnych agentów, a w tej chwili związany jest długoletnim, gwarantowanym kontraktem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.