Warriors po raz czwarty

Golden State Warriors po raz czwarty pokonali Cleveland Cavaliers i obronili tytuł mistrzowski NBA. Kawalerii nie udało się wygrać żadnej potyczki w tegorocznych Finałach.

Cavs zaskakująco łatwo dali się ograć w Game 4. Ekipa z Oakland już po pierwszej kwarcie zbudowała sobie przewagę, a ostatecznie zwyciężyła 108-85. Stephen Curry zapisał na swoim koncie 37 punktów i 6 zbiórek, zaś Kevin Durant dołożył triple-double (20 oczek, 12 zbiórek, 10 asyst). Ten drugi kolejny raz odebrał nagrodę dla najlepszego zawodnika NBA Finals.

Wynik 4-0 to był pierwszy sweep w najważniejszej serii sezonu od rozgrywek 2006/2007, kiedy to San Antonio Spurs rozprawili się z… Cavaliers.

Nie jest tajemnicą, że Wine & Gold mieli sporo pecha w Finałach, ponieważ byli blisko zwycięstwa w meczach numer jeden oraz trzy. Zabrakło jednak chłodnych głów i to „Wojownicy” po trzeci w ostatnich czterech latach zostali mistrzami najlepszej koszykarskiej ligi świata. Dynastia.

Wśród Kawalerzystów najlepiej wypadł LeBron James, autor 23 punktów, 8 asyst i 7 zbiórek. Bliski double-double był Kevin Love (13 oczek, 9 zebranych piłek).

Teraz czeka nas oczekiwanie na draft, a następnie na ruchy kadrowe w Ohio. Najważniejszą kwestią będzie decyzja LBJ-a w sprawie swojej przyszłości.

Golden State Warriors @ Cleveland Cavaliers, 108-85
stan rywalizacji: 4-0 dla Warriors

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.