Déjà vu – Kevin Durant daje Warriors trzecią wygraną…

Cleveland Cavaliers przystąpili do Game 3 Finałów NBA w Quicken Loans z zamiarem powrotu do rywalizacji z Golden State Warriors. Przez większość spotkania kibice Kawalerii mogli liczyć na pierwsze zwycięstwo ich ulubieńców, jednak mistrzowie ligi mieli w swoich szeregach Kevina Duranta, który drugi rok z rzędu dał „Wojownikom” zwycięstwo w trzecim meczu finałowej serii.

Koszykarz GSW zanotował rekordowe dla siebie w playoffs 43 punkty, a w ostatniej minucie rywalizacji trafił daleki rzut zza łuku. Stephen Curry i Draymond Green mogli zacząć krzyczeć z radości w kierunku Duranta. Rzut zawodnika Warriors wpadł do kosza przy stanie 103-100 dla przyjezdnych, a próba została oddana bardzo blisko miejsca, które KD wybrał sobie w zeszłym sezonie.

Cavs przegrywają teraz 0-3, a powszechnie znana jest statystyka, że jeszcze żadna ekipa nie wyszła z tego stanu zwycięsko. A było już 131 takich sytuacji. Kibice Wine & Gold muszą teraz liczyć na historyczny wyczyn swojej drużyny, a małym krokiem w tym kierunku jest wygrana w Game 4.

LeBron James spędził na parkiecie aż 47 minut i zapisał na swoim koncie już dziesiąte triple-double w dziejach swoich występów w Finałach (33 punkty, 11 asyst, 10 zbiórek). Wesprzeć starał się go Kevin Love, który ukończył mecz z dorobkiem 20 oczek i 13 zebranych piłek. Swoją szansę z ławki otrzymał Rodney Hood, autor 15 punktów i 6 zbiórek.

Warto dodać, że LBJ wskoczył na czwarte miejsce pod względem liczby rozegranych spotkań w playoffs. Ma już ich 238, a na lokatę niżej spadł Kareem Abdul-Jabbar. Przed Jamesem znajdują się jeszcze Derek Fisher (259), Tim Duncan (251) oraz Robert Horry (244). Lider Cavaliers znalazł się również na piątym miejscu pod względem liczby zbiórek w NBA Finals.

Potyczka numer cztery Finałów odbędzie się w nocy z piątku na sobotę o godzinie 3:00 czasu polskiego.

Golden State Warriors @ Cleveland Cavaliers, 110-102
stan rywalizacji: 3-0 dla Warriors

1 Trackback / Pingback

1. Weteran Cavaliers: Z Irvingiem prowadzilibyśmy 3-0 – Cleveland Cavaliers Polska