Kawaleria doprowadza do remisu!

Cleveland Cavaliers podtrzymali dobrą dyspozycję z Game 3 przeciwko Boston Celtics i doprowadzili do stanu 2-2 w Finałach Konferencji Wschodniej. Teraz czas na powrót do TD Garden, gdzie w tegorocznych playoffs jeszcze żadna z ekip goście nie zwyciężyła.

Kawalerzyści chcą być dwudziestą drużyną w historii (z trzystu), które są w stanie odwrócić losy serii, gdy przegrywają już 0-2. W Ohio występuje też LeBron James i on zna najlepsze sposoby na dotarcie do Finałów NBA.

W meczu numer cztery lider wicemistrzów ligi zapisał na swoim koncie aż 44 punkty i wskoczył na szczyt listy zawodników z największą liczbą trafionych rzutów z gry w playoffs. Miejsca na czele tej klasyfikacji ustąpił mu Kareem Abdul-Jabbar.

Był to dla niego też dwudziesty piąty mecz w playoffs w karierze, kiedy zdobył czterdzieści lub więcej oczek. W tym roku to już szósta taka potyczka.

Największe wsparcie LBJ otrzymał od Kyle Korvera, który z ławki dołożył 14 punktów. Po jednym oczku mniej zdobyli Tristan Thompson (12 zbiórek) i George Hill. Słabsze zawody zanotował Kevin Love, który ukończył rywalizację z dorobkiem 9 punktów, ale udało mu się jedenaście razy zebrać piłkę i trafić w ważnych momentach czwartej kwarty.

Przyjezdni w ostatniej części spotkania dogonili Kawalerię na dystans siedmiu punktów (100-93). Na udaną akcję Marcus Smarta potrafił odpowiedzieć jednak Thompson i James swoimi akcjami nie pozwolili „Celtom” na więcej. Teraz to na nich spada presja, aby obronić przewagę parkietu. Game 5 odbędzie się w nocy ze środy na czwartek o 2:30 polskiego czasu.

Boston Celtics @ Cleveland Cavaliers, 102-111
stan rywalizacji: 2-2

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.