Kapitalny występ LeBrona, ale to za mało na Celtics…

Można się było spodziewać, że czeka nas spektakularny mecz w wykonaniu LeBrona Jamesa po słabszym jego występie w meczu numer jeden. Tak też się stało, bo lider Cleveland Cavaliers w Game 2 zapisał na swoim koncie 42 punkty, 12 asyst i 10 zbiórek, ale ponownie nie miał wsparcia od większości kolegów i Kawaleria po raz drugi uległa Boston Celtics.

W tegorocznych playoffs ekipa ze stanu Massachusetts jeszcze nie przegrała w TD Garden, a w swojej historii w lidze NBA za każdym razem wygrywała, gdy prowadziła w serii 2-0. Zwycięstwo minionej nocy nie przyszło „Celtom” łatwo…

W pierwszej połowie Kawaleria prowadziła już różnicą jedenastu punktów, ale po raz kolejny w obecnych playoffs potrafiła roztrwonić wysoką przewagę. James zdobył 21 z pierwszych 27 oczek swojej drużyny w pierwszej kwarcie i wyrównał rekord swojej kariery tej fazy rozgrywek, jeżeli chodzi o zdobyte oczka w jednej kwarcie.

22 punkty i 15 zbiórek zanotował Kevin Love, ale nie pomogło to Cavs w odniesieniu zwycięstwa. Tyronn Lue zdecydował się również na zmianę w pierwszej piątce drużyny z Ohio i w miejsce Kyle’a Korvera do wyjściowego składu trafił Tristan Thompson.

Dużo emocji, tych gorszych, pojawiło się na parkiecie hali w Bostonie na prawie cztery minuty przed końcem zawodów. Marcus Smart rzucił się w stronę J.R. Smitha, który chwilę wcześniej popchnął w plecy Al’a Horforda, gdy ten próbował zakończyć akcję layupem. Obaj panowie zostali ukarani przewinieniami technicznymi, a koszykarz gości dodatkowo otrzymał faul typu flagrant 1.

Lue zdecydował o zdjęciu swoich podstawowych zawodników na 1:48 przed zakończeniem spotkania. Celtics prowadzili wtedy różnicą czternastu punktów i już było wiadomo, że wicemistrzowie tego meczu nie wygrają.

Kibice Cavaliers przeżyli również momenty dużego strachu, ponieważ w drugiej kwarcie do szatni udać się musiał LeBron James. Lider Kawalerzystów miał problemy z szyją, a było to efektem starcia z Jayson Tatumem. LBJ krótko był jednak poza grą, ponieważ stracił tylko niecałe dwie minuty rywalizacji.

Teraz seria przenosi się do Cleveland, a pierwsza odsłona spotkań w Quicken Loans Arena w nocy z soboty na niedzielę o 2:30 czasu polskiego.

Cleveland Cavaliers @ Boston Celtics, 94-107
stan rywalizacji: 2-0 dla Celtics

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!