Cavaliers po raz drugi lepsi w Kanadzie!

Ekipa z Air Canada Centre zdawała sobie sprawę, że margines błędu w rywalizacji z wicemistrzami ligi już się skończył. Kawaleria pokonała Raptors w pierwszej odsłonie rywalizacji w tej parze i było to zaskoczeniem dla wielu kibiców, ponieważ część z nich zdecydowanie stawiała pierwszą drużynę na Wschodzie po sezonie zasadniczym. Rzeczywistość brutalnie zweryfikowała te przewidywania.

Cavs po raz drugi uporali się z „Dinozaurami” na ich parkiecie i teraz liczą, że mecze w Cleveland będą ostatnimi w tej rywalizacji. Wydaje się, że sukces w Game 2 był najspokojniejszym zwycięstwem Kawalerzystów w obecnych playoffs, ponieważ wszystkie wygrana z Indiana Pacers oraz pokonanie Raptors w pierwszym spotkaniu były zacięte do ostatnich sekund.

Kluczem do sukcesu przyjezdnych była dyspozycja duetu LeBron James – Kevin Love, którzy uzbierali po double-double. Pierwszy zapisał na swoim koncie 43 punkty i 14 asyst, zaś drugi dołożył 31 oczek i 11 zbiórek. Obaj koszykarze mieli wsparcie w reszcie zespołu, ponieważ dwucyfrową zdobycz punktową zanotowali także J.R. Smith, Jeff Green oraz George Hill.

Bardzo ważna dla losów rywalizacji była druga połowa, ponieważ gracze z Cleveland pewnie zwyciężyli w obydwu kwartach, a szczególnie dominowali w trzeciej „ćwiartce”, która została przez nich wygrana 37-24.

Raptors nie przegrali dwóch spotkań z rzędu we własnej hali od maja zeszłego roku, kiedy to w playoffs w Game 3 i 4 ulegli… Cleveland Cavaliers. Statystyka teamu z Kanady w meczach w Ohio również nie napawa optymizmem, ponieważ zawodnicy Dwane’a Caseya polegli tam w poprzednich pięciu potyczkach w postseason i średnio byli gorsi aż o 24,2 punktu w meczu. W ostatnich czterech latach w playoffs Kawaleria ma bilans 21-3 przeciwko ekipom z Konferencji Wschodniej w Quicken Loans Arena.

Spotkanie numer trzy w nocy z soboty na niedzielę o 2:30 czasu polskiego.

Cleveland Cavaliers @ Toronto Raptors, 128-110
stan rywalizacji: 2-0 dla Cavaliers