Pogrom w Indianapolis. Pacers doprowadzają do game 7

Lebron - Pacers

Na radość z awansu sympatycy Cleveland Cavaliers muszą jeszcze chwilę poczekać. Ich ulubieńcy po fatalnym spotkaniu doznali dziś srogiej klęski (87:121), a losy rywalizacji rozstrzygną się w meczu numer 7.

Na szóstą potyczkę z Pacers Tyronn Lue posłał w bój następującą piątkę: Jose Calderon, J.R. Smith, Kyle Korver, LeBron James, Kevin Love.

W pierwszych minutach spotkania to goście z Ohio byli na prowadzeniu, jednak napędzani przez Victora Oladipo (28 pts, 13 reb, 10 ast, 4 stl) Pacers nie mieli zamiaru dać za wygraną i odpuścić. Ich ataki wyglądały dużo płynniej, co w głównej mierze przyczyniło się do szybkiego odrobienia strat.

Cavaliers również nie odpuszczali, zdołali nawet ponownie uzyskać przewagę w drugiej ćwiartce, lecz jak się później okazało, było to ich ostatnie prowadzenie tego wieczoru. Pośród Kawalerzystów tylko trzech zawodników przebiło się przez pułap 10 oczek (James 22, Hood 12, Green 13), gospodarze z Indiany mieli z kolei takich graczy aż siedmiu (+ 9 oczek Cory’ego Josepha).

Przewaga widoczna była nie tylko na papierze, ale również na parkiecie. Strata z minuty na minutę powiększała się, aż ostatecznie osiągnęła pułap 36 oczek. Losy tej rywalizacji rozstrzygną się zatem w meczu numer 7, 29 kwietnia o godzinie 19:00 czasu polskiego w Quicken Loans Arenie.

Warto wspomnieć, iż dla LeBrona będzie to pierwszy w karierze mecz pierwszej rundy Play-Offs, w którym porażka grozi mu odpadnięciem z rozgrywek.

Cleveland Cavaliers @ Indiana Pacers, 87-121

stan rywalizacji: 3-3

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!