Fenomenalny James prowadzi Cavs do zwycięstwa!

Każda rywalizacja w tegorocznych playoffs ma za sobą już po dwa mecze. Minionej nocy do swoich Game 2 przystąpili m.in. w Cleveland, gdzie miejscowi Cavaliers chcieli odrobić stratę z pierwszego spotkania przeciwko koszykarzom Indiana Pacers.

Największą niespodziankę podczas pierwszych spotkań w playoffs mieliśmy właśnie Quicken Loans Arena, gdzie miejscowi Kawalerzyści dość gładko ulegli przeciwnikom z Bankers Life Fieldhouse. Cavs nie mogli dopuścić, aby udać się do Indianapolis z bagażem dwóch porażek. I LeBron James na to nie pozwolił…

Najlepszy koszykarz NBA przeciwko Pacers zdobył aż 46 punktów, a dołożył do tego także 12 zbiórek i 5 asyst. Już w samej pierwszej kwarcie LBJ miał na swoim koncie pierwsze 16 punktów Cavs, a na przerwę schodził z dorobkiem 29 oczek. Tryb „LeBron w playoffs” ewidentnie został włączony.

Wine & Gold w trakcie meczu potrafili zbudować sobie niezła przewagę (18 punktów), jednak goście z Indianapolis potrafi zniwelować straty. Na 27 sekund przed końcem mógł być nawet remis, ale Victor Oladipo przestrzelił z czystej pozycji zza łuku. W następnych 22 sekundach James wykorzystał trzy rzuty wolne i Kawaleria doprowadziła w tej serii do remisu.

Wśród miejscowych wyróżnili się także Kevin Love oraz Kye Korver. Pierwszy zanotował 15 punktów oraz zebrał 8 piłek, zaś drugi dołożył 12 oczek. Dla Pacers najlepiej punktował wspomniany wyżej Oladipo, autor 22 punktów oraz 6 asyst i tylu samo… strat.

Teraz czas na potyczki w hali w Indianie, a pierwsza z nich w nocy z piątku na sobotę o 1:00 czasu polskiego.

Indiana Pacers @ Cleveland Cavaliers, 97-100
stan rywalizacji: 1-1

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!