Pewne zwycięstwo z Knicks

Cavaliers zrobili swoje w Nowym Jorku i dość łatwo pokonali tamtejszych Knicks 123 – 109. Do zwycięstwa poprowadził nas duet LeBron & Love.

W pierwszej kwarcie meczy był jeszcze wyrównany, ale potem inicjatywę zdecydowanie przejęli Kawalerzyści i nie oddali prowadzenia aż do końcowej syreny. Gospodarze parokrotnie zmniejszali stratę punktową, ale nasi koszykarze zawsze odpowiednio reagowali na zmniejszające się prowadzenie i ponownie zwiększali przewagę.

Do zwycięstwa zespół z Cleveland poprowadził James – 26/6/11 oraz Kevin Love, który zapisał na swoim konice 28 oczek. Po 16 punktów z ławki dorzucili też J.R. Smith oraz Jordan Clarkson. W ekipie gospodarzy warto wyróżnić rookie, Franka Ntilikinę. Francuz w 40 minut na parkiecie zanotował linijkę 17/6/5/1/1.

Do gry po przerwie spowodowanej kontuzją powrócił George Hill. Na boisku spędził 19 minut, ale niczym specjalnym się nie wyróżnił. Liczymy na to, że zdąży wrócić do pełni sił na playoffy. Pauzował z kolei Rodney Hood, którego status przed tym meczem był określony jako “probable”.

Dzięki tej wygranej wiemy już na pewno, że będziemy mieli przewagę parkietu w pierwszej rundzie playoffów. Przesądzone zostało też wygranie przez Cavs dywizji. Warto zaznaczy, że LeBron jest najlepszy w swojej dywizji po raz dziesiąty z rzędu, a takim osiągnięciem nie może pochwalić się żaden inny koszykarz w historii. Czekamy teraz na potknięcie 76ers, bo sprawa trzeciego miejsca w konferencji nie jest jeszcze przesądzona.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!