Dwa mecze, dwa obowiązkowe triumfy, LeBron na MVP!

Ostatni tydzień Cleveland Cavaliers zakończyli dwoma pewnymi zwycięstwami nad Phoenix Suns oraz Brooklyn Nets. Gdyby nie świetna postawa Jamesa Hardena i Houston Rockets, nagrodę MVP zgarnąłby lider drużyny z Ohio – LeBron James. Nie ma co do tego wątpliwości. Zapraszamy na słów kilka o meczach z Phoenix Suns i Brooklyn Nets!

W premierowej odsłonie pierwszego ze spotkań Słońca stawiały jako taki opór Cavsom, ale druga kwarta, wygrana przez gospodarzy 39-18, pogrzebała marzenia przyjezdnych o korzystnym wyniku. Właściwie cytując klasyka: “Ze łba nie było co zbierać. Wyrwałem chwasta”. Największa przewaga? 31 oczek! LeBron James zanotował 27 punktów, 9 asyst oraz 6 zbiórek podczas trzech kwart gry i to mówi samo za siebie. Ponadto do składu powrócił Larry Nance Jr. (15pkt, 10zb) i gra od razu nabrała rumieńców. Cavaliers zwyciężyli walkę pod tablicami (65-46). Wymusili również na przeciwnikach 17 strat piłki, po których zdobyli 27 punktów.

Phoenix Suns 95@120 Cleveland Cavaliers

Drugi pojedynek był nieco trudniejszy. Twarde warunki Brooklyn Nets zostały jednak wreszcie przełamane. Po raz kolejny wspaniale spisywał się LeBron James, który zaliczył następującą linijkę: 37 oczek, 10 zbiórek oraz 8 asyst. To już dziesiąty kolejny sezon, w którym lider drużyny z Ohio uzyskał co najmniej 2000 punktów. Wcześniej takim dokonaniem mogli się pochwalić wyłącznie dwaj zawodnicy w historii ligi – Michael Jordan i Karl Malone. Kandydatura do nagrody MVP została przyjęta. Dziękujemy za zgłoszenie! Kevin Love dorzucił 20 oczek i zebrał 15 piłek. Do połowy ostatniej odsłony meczu obserwowaliśmy 13 zmian prowadzenia, a także 10 remisów. Wtedy zryw 12-3 uskutecznili goście i nie oddali korzystnego rezultatu do syreny końcowej. Wśród graczy Nets na wyróżnienie zasłużył Joe Harris, autor 30 oczek (career-high). Cavaliers zdobyli więcej punktów z pomalowanego (52-38).