Cavs spadają z podium Konferencji Wschodniej

Cleveland Cavaliers doznali drugiej porażki w Los Angeles na przełomie kilku dni. Wcześniej lepsi od koszykarzy Tyronna Lue okazali się Clippers, zaś teraz ten wyczyn powtórzyli Los Angeles Lakers. Ten wynik oznacza, że gracze z Ohio spadli na czwartą pozycję na Wschodzie, zaś na trzecim miejscu zameldowała się Indiana Pacers.

Wielka w tym zasługa Juliusa Randle’a, który przeciwko wicemistrzom ligi zanotował swój najlepszy występ w karierze – 36 punktów, 14 zbiórek i 7 asyst. Świetnie pokazali się również Brook Lopez (22 punkty, 8 zbiórek) oraz Kentavious Caldwell-Pope (20 punktów, 6 zbiórek).

Z pierwszej piątki Cavs na słowa uznania zasłużyli jedynie LeBron James oraz Larry Nance Jr.’a. Lider Wine & Gold zapisał na swoim koncie double-double (24 punkty, 10 zbiórek), a także 7 asyst. Środkowy Cavaliers dołożył 16 oczek i 8 zebranych piłek. Warto dodać, że 15 punktów i 7 zbiórek zanotował Ante Žižić.

Spotkanie Kawalerii i „Jeziorowców” miało kilka podtekstów, ponieważ było to pierwsze starcie obydwu zespołów od czasu głośnej wymiany podczas trade deadline. Najlepiej z wówczas wytransferowanych graczy zaprezentował się Isaiah Thomas, który z ławki dał Lakers 20 punktów, 9 asyst i 5 zbiórek. Niezłe zawody rozegrał także wspomniany wyżej Nance Jr., który do niedawna występował jeszcze w L.A.

Następny mecz Cavs rozegrają w nocy z wtorku na środę, a ich rywalami w Talking Stick Resort Arena będą miejscowi Phoenix Suns.

Cleveland Cavaliers 113@127 Los Angeles Lakers

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.