Wygrana na koniec miesiąca

Cleveland Cavaliers zakończyli ten koszmarny dla nich i dla nas miesiąc. Koniec był udany, ponieważ udało im się pokonać na własnym parkiecie Miami Heat 91-89. Wszystko to dzięki, jak zwykle, LeBronowi Jamesowi, który miał 24 punkty i kluczowe zagranie w obronie w ostatnich sekundach spotkania przeciwko Jamesowi Johnsonowi.

Był to pierwszy mecz bez Kevina Love’a, który przeciwko Pistons złamał lewą rękę. Poleciał do Nowego Jorku na konsultację i najprawdopodobniej podda się operacji, po której wypadnie z gry na dwa miesiące. Podobny uraz K-Love odniósł jeszcze w barwach Minnesoty w 2009 roku.

Było to też ważne spotkanie dla Isaiah Thomasa, który pierwszy raz wystąpił w obu meczach w back-2-back’u. W meczu z Heat był jednak tylko 2 na 15 z gry, a 7 punktów zdobył z linii rzutów wolnych.

Cavaliers stoczyli wyrównany pojedynek z Heat. Tylko pod koniec pierwszej kwarty przewaga jednej z drużyn, w tym wypadku Cavs, była dwucyfrowa. To zwiastowało emocjonującą końcówkę.

Na 1:20 do końca po asyście LeBrona za trzy trafił Jae Crowder. Lay-upem odpowiedział Josh Richardson. Cavs wzięli czas, po którym faulowany był Thomas i wykorzystał oba wolne. Spod kosza odpowiedział zawodnik, z którym Kevin Love ma “na pieńku” – Kelly Olynyk.

Cavs mieli dwa punkty przewagi po tym, jak Kyle Korver wykorzystał tylko jeden rzut wolny po faulu na nim. Pozwoliło to Heat spróbować zremisować, a nawet wygrać mecz. Mieli tylko siedem sekund, bez przerwy na żądanie. Prawą stroną pod kosz wbijał się Johnson, ale na jego drodze stanął “Król“, który nie dał dobrze przymierzyć zawodnikowi Heat i piłka nie dotknęła nawet obręczy.

Kawalerzyści” rzucali tylko 35% skuteczności, ale pokazali bardzo dobrą obronę, zatrzymując przeciwników poniżej 90 punktów pierwszy raz od połowy listopada. Nadal są jednak najgorszą defensywą w NBA. Wspomniany już Richardson miał 15 punktów, Goran Dragić – 18.

Następny mecz w nocy z soboty na niedzielę. O 2 w nocy Cavs w “The Q” podejmą Chrisa Paula, Jamesa Hardena i ich Houston Rockets!