Wygrana w debiucie Thomasa!

W NBA mieliśmy wczoraj pięć spotkań, jednak najważniejszym momentem wieczoru był powrót do gry po kilku miesiącach przerwy Isaiah Thomasa. Jego Cleveland Cavaliers mierzyli się we własnej hali z Portland Trail Blazers!

Cavs zakończyli poprzedni już rok serią trzech porażek i chcieli, aby nowe 365 dni rozpoczęło się w zupełnie inny sposób. Wydaje się jednak, że więcej mówiło się w Ohio o debiucie Thomasa, który trafił do Cleveland przed obecnym sezonem w ramach wymiany z Boston Celtics. Rozgrywający Kawalerii zagrał przeciwko Blazers 19 minut i zapisał na swoim koncie aż 17 oczek i rozdał 3 asysty, a jego nowa drużyna pokonali gości z Portland 127-110.

Kluczowa dla losów potyczki była ostatnia kwarta, która została wygrana przez Cavaliers 36-23. Liderem gospodarzy był LeBron James z 24 punktami, 8 asystami, 6 zbiórkami i 4 przechwytami. Nieźle z ławki pokazał się Dwyane Wade, autor 15 punktów i 8 zebranych piłek.

Wśród Blazers brylował playmaker Damian Lillard, który zakończył rywalizację z dorobkiem 25 oczek i 6 ostatnich podań. Warto również wyróżnić Jusufa Nurkicia – 23 punkty, 7 zbiórek, 4 asysty.

Kolejnym rywalem Kawalerzystów już dziś w nocy będą w Bostonie miejscowi Celtics. Isaiah Thomas raczej nie zagra w tym spotkaniu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!