Rozkład jazdy (15.11-20.11): Forma idzie w górę?

Kolejny tydzień w NBA przed nami. Cleveland Cavaliers wciąż grają w kratkę, jednak obecna seria dwóch zwycięstw może napawać optymizmem. O ile wygrana z Dallas Mavericks była z typu „must-win”, to wobec obecnej formy Cavs, wygrana z Knicks może być uznana za mały sukces. W szczególności po porażkach z drużynami typu Atlanta Hawks czy Chicago Bulls. Co czeka nas w nadchodzącym tygodniu?

Cleveland Cavaliers @ Charlotte Hornets, 15.11.17, godz. 2.00

Pierwsze z trzech spotkań. Charlotte Hornets radzą sobie znacznie gorzej niż oczekiwał by tego pewnie właściciel „już-nie-Bobcats” – Michael Jordan. Mają bilans 5-7 i normalnie powinni zostać pewnie pokonani przez Cavaliers, ale ekipa z Ohio jak wiemy formą ostatnio nie imponuje. Ściągnięty tego lata Dwight Howard już chyba nie wróci do formy, jaką prezentował za czasów występów na Florydzie. Dobrą informacją dla fanów „Szerszeni” jest powrót po kontuzji Nicolasa Batuma, dla którego może to być debiut w tym sezonie na parkietach NBA.

Los Angeles Clippers @ Cleveland Cavaliers, 17.11.17, godz 1.30

Kolejny rywal Cavs w tym tygodniu również nie błyszczy w sezonie 2017/2018. Po odejściu dobrego kumpla LeBronaChrisa Paula – to Blake Griffin stał się liderem Clippers. Po udanym początku rozgrywek i rozpoczęcia od bilansu 5-2, ta mniej lubiana drużyna z Los Angeles przegrała ostatnie 6 spotkań i w tabeli Zachodu plasują się za lokalnym rywalem. Nie rozegrają już spotkania przed meczem z nami, więc trzymajmy kciuki, aby po meczu z Cavs, ich seria porażek wynosiła już 7 gier.

Cleveland Cavaliers @ Detroit Pistons, 20.11.17, godz. 1.00

W ostatnim spotkaniu Cavaliers odwiedzą Michigan i nową halę w Detroit, której gospodarze wciąż nie mogą wypełnić kibicami. Pistons to na pewno duże zaskoczenie tych rozgrywek. Drużyna, która w zeszłym roku nie załapała się do play-offs, w tym notuje bilans 10-3, ma serię pięciu wygranych z rzędu i w tabeli Wschodu są zaraz za plecami Kyriego Irvinga i jego Boston Celtics. Niezależnie od formy Cavs, czeka nas bardzo ciekawy pojedynek wewnątrz dywizji centralnej

1 Trackback / Pingback

  1. Rozkład jazdy (21.11.-26.11.): przedłużyć serię zwycięstw – Cleveland Cavaliers Polska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.