Rozkład jazdy (17.10-22.10): Zaczynamy!

Ależ to szybko minęło! Już kilka miesięcy od ostatniego meczu Finałów NBA 2017, a właśnie zaczynamy kolejną kampanię. Kampanię poprzedzoną zawirowaniami transferowymi wokół Cleveland Cavaliers i całej NBA. Sprawy potoczyły się w dobrze nam znany sposób i w Ohio nie ma już Kyrie’go Irvinga. Są tu jednak nowe gwiazdy, które mają chrapkę na odebranie tytułu mistrzowskiego Golden State Warriors. Co nas czeka w tym tygodniu, jeżeli chodzi o Cavs? Mała rozpiska poniżej!

Na pierwszy ogień idzie rewanż za zeszłosezonowe Finały Konferencji Wschodniej, a więc pojedynek z Boston Celtics. Tamte mecze dość łatwo przechylili na swoją korzyść Kawalerzyści, jednak lato sporo pozmieniało w składach obydwu zespołów. Najważniejszą jest oczywiście przejście wspomnianego we wstępie Irvinga do dzisiejszego przeciwnika Wine & Gold.

Wielu z ekspertów oraz kibiców zdziwiło zachowanie rozgrywającego, jednak dziś czeka go miła niespodzianka w Quicken Loans Arena.

Kluczowym pytaniem jest występ LeBrona Jamesa, który od pewnego czasu zmaga się z urazem skręconej kostki. LBJ nie opuścił jednak nigdy meczu otwierającego sezon, a możliwość stawienia czoła Irvingowi z pewnością dodatkowo go zmotywuje. Wiemy, że na 100% na parkiecie nie pojawi się Isaiah Thomas. Celtics będą osłabieni brakiem Marcusa Morrisa i (być może) Arona Baynesa.

Początek spotkania w Cleveland o 2:00 czasu polskiego, a transmisję na żywo przeprowadzi Canal+ Sport.

Kolejnym starciem Cavs będzie potyczka z inną drużyną, która nie ma już ochoty oglądać pleców Kawalerii. Nasi ulubieńcy wyruszą do Wisconsin, aby w Milwaukee walczyć z miejscowymi Bucks. Prowadzeni przez fantastycznego Giannisa Antetokounmpo gospodarze z pewnością będą wymagającym przeciwnikiem dla Kawalerii.

Początek tej rywalizacji w nocy z piątku (20.10) na sobotę (21.10) o godzinie 1:00 czasu polskiego. Ten mecz również będziemy mogli oglądać w stacji Canal+ Sport.

Ostatnie spotkanie w tym tygodniu odbędzie się nieco ponad dobę później od pierwszego gwizdka w Milwaukee. Cavaliers podejmą u siebie Orlando Magic, a cała rywalizacja od godziny 2:00 czasu polskiego. Teoretycznie będzie to najłatwiejszy przeciwnik w okresie 17-22 października, jednak Kawalerzyści mają obowiązek zachować koncentrację przez cały czas trwania meczu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.