Shumpert o przyczynach decyzji Irvinga

Iman Shumpert w udzielonym ostatnio wywiadzie dla Complex News wypowiedział się m.in. na temat przyczyny odejścia Kyrie’ego Irvinga. Oto fragment jego wypowiedzi:

Wszyscy wiedzieliśmy, że pewne rzeczy w tej drużynie są trudne. Ludzie mówią, że LeBron i Kyrie się nie znoszą. Nie, to po prostu dwóch gości, którzy potrzebują piłki. LeBron potrzebuje piłki, Kyrie potrzebuje piłki, Kevin potrzebuje piłki. Swish nie może oddać rzutu, jeśli nie ma piłki, Kyle Korver nie odda rzutu, jeśli nie ma piłki…

Myślę, że tu nie chodzi o LeBrona, myślę że chodzi tutaj bardziej o “zrobiłem swoje, wygraliśmy razem, teraz czas na coś innego”.

Jak widać nie wiedzieliśmy o wielu sprawach, mimo że oczywiste było to, że każdy z naszych graczy musi poświęcić część swojej gry dla dobra zespołu. Zobaczymy, jak będzie wyglądać podział ról w tym sezonie. Tyronn Lue zapowiedział, że chce wyciągnąć więcej z umiejętności Kevina Love’a. Do tego dochodzi Isaiah Thomas. Derrick Rose powinien mieć ograniczoną rolę, ale jego ego może być problemem. Będzie ciekawie. Miejmy nadzieję, że cel zjednoczy Cavs i obędzie się bez poważnych zgrzytów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.