Oficjalnie: Irving trafia do Bostonu. Isaiah Thomas w Cavs!

Thomas (Celtics)

Cleveland Cavaliers porozumieli się z Boston Celtics i finalnie dokonali wymiany, na mocy której Kyrie Irving został nowym zawodnikiem Koniczyn. W zamian Kawalerzyści otrzymali od Celtów rozgrywającego Isaiaha Thomasa, skrzydłowego Jae Crowdera, młodego centra w postaci Ante Žižicia oraz pierwszorundowy wybór Brooklyn Nets w drafcie 2018.

Przed kilkoma tygodniami na światło dziennie wyciekły plotki mówiące o tym, iż jeden z trzonów Wine & Gold, Kyrie Irving chce wyjść z cienia LeBrona Jamesa i w najbliższym czasie opuścić Ohio. Jego żądania spełnili dziś włodarze Cavaliers, którzy oddali 25-latka do Bostonu w zamian za trzech zawodników Celtics.

Kyrie jest jednym z najlepszych strzelców w lidze. Udowodnił to w finałach NBA w przeciągu ostatnich 3 lat. Zdobył mistrzostwo, złoto olimpijskie i jest czterokrotnym All-Starem. Sumując wszystko co dotąd osiągnął uważamy, że najlepsze przed nim — tak komentuje wymianę dyrektor wykonawczy ds. koszykówki Celtics – Danny Aigne.

Isaiah i Jae byli kluczowymi elementami naszego sukcesu. Występ Thomasa w Play-Offach w bardzo trudnych okolicznościach zapisał się w historii. Życzymy im powodzenia — dodał Wyc Grousbeck, współwłaściciel Celtów.

Obszerna analiza tej wymiany już wkrótce na Cavs.pl.

1 Trackback / Pingback

  1. Cavs z oszczędnością – Cleveland Cavaliers Polska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.